Karantéňan

Online projekt Karantéňan motivuje v době pokračující distanční výuky děti k vyprávění vlastních příběhů prostřednictvím média autorské knihy. Formou krátkých videí zavede děti do ateliérů ilustrátorů, seznámí je se spisovateli dětských knih a nahlédne i do nakladatelství.

V úvodním videu se diváci seznámí s postavou Karantéňana, který se stane jejich průvodcem knižním světem a představí výzvu „Napiš příběh, udělej knihu“

Ve spolupráci se soutěží Nejkrásnější české knihy roku 2019 nahrál také Karantéňan sérii videí, které představuji nominované knihy z kategorie Literatura pro děti a mládež. Všechna videa jsou dostupná také na Youtube.

Karantéňan zastupuje lektorské programy Památníku národního písemnictví, které z důvodu karanténních opatření není možné realizovat. Postava Karantéňana jako superhrdiny odkazuje v tomtéž smyslu na hrdiny dneška –⁠ hrdinství v atmosféře koronaviru překračuje hranice fikce a děti se s ním setkávají i v běžném životě. Mohou se tak inspirovat hrdinskými činy obyčejných lidí nebo těmto hrdinům věnovat svůj příběh, o který se Karantéňan prostřednictvím výzvy „Napiš příběh, udělej knihu“ podělí na svých sociálních sítích. 

Možná víte také o nějakém hrdinovi, nebo byste se jím třeba i sami rádi stali! Zapojte se s Karantéňanem do výzvy „Napiš příběh, udělej knihu“. Až do 31. 8. můžete na email karantenan@pamatnik-np.cz posílat fotky svých autorských knih. Karantéňan tři nejlepší z nich vybere a my je necháme svázat a vytisknout.

Naše videa vám ukážou, jak na to. Začněte tvořit, psát, ilustrovat a fotky svých autorských prací nám pošlete!

Sledujte Karantéňana na Youtube, Instagramu a Facebooku