6. 8. 2020

Nové katalogy k výstavě Z hvězdy kruh a soutěže NČKR 2019

Památník národního písemnictví vydal aktuálně dvě nové publikace, každoroční katalog soutěže o Nejkrásnější české knihy roku a katalog probíhající výstavy v letohrádku Hvězda. 

Katalog výstavy Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih přináší několik pohledů na soulad obsahu a formy, krásu knihy a doplňuje tak subjektivní komparaci designu vystavovaných knih z Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska. Zároveň slouží jako výstavní průvodce a představuje umělecká díla Jindřicha Zeithammla, Petry Peškové, Michala Pustějovského, Krištofa Kintery a Jana Hendrycha, která intervenují do prostoru knižní arény v letohrádku Hvězda.

Kniha kromě fotografií vítězných knih pěti zemí obsahuje i texty Elišky Boumové, Zdeňka Freislebena, Lukáše Prokopa, Kláry Voskovcové a rozhovory se zahraničními organizátory soutěží o nejkrásnější knihy. Grafické zpracování Štěpán Malovec & Martin Odehnal.

 

Katalog k 55. ročníku Nejkrásnější české knihy roku 2019 přináší ucelený přehled nominovaných a vítězů v souteži o nejlepší knižní design. Svou letošní formou Památníčku odkazuje na dlouholetou tradici konání soutěže a pracuje s osobním vztahem ke knize –⁠ jako nositele paměti. O koncepční pojetí a grafickou úpravu se také postarali grafici letošního ročníku soutěže Štěpán Malovec a Martin Odehnal.

Knihy jsou k dispozici v letohrádku Hvězda, brzy také na e-shopu PNP a vybraných knihkupectvích. 

 

Foto Milan Kuzica, PNP

antispam