Psavci – osobnosti české literatury


Psavci – osobnosti české literatury Psavci – osobnosti české literatury

Co obnáší život spisovatele? Jaké nástrahy na ně mohou číhat? Vyplatí se psát knihy? Psavci je souborem pořadů, které mapují životy a díla českých autorů s přihlédnutím na dobový kontext a historické proměny.

V tomto cyklu nabízíme:
Josef Váchal – sžírající talent. Příběh divokého malíře, grafika, ilustrátora, sochaře, řezbáře a také spisovatele, básníka, naturalisty, symbolisty, okultisty, cestovatele, snílka a buřiče, kterému nebylo nic svaté.
Ladislav Mňačko – odchody a návraty. Seznámení se s československým publicistou, prozaikem, básníkem a dramatikem opravdu zblízka. Pořad probíhá v zrekonstruované pracovně Ladislava Mňačka v Malé vile PNP, která je téměř totožná se spisovatelovou pracovnou v jeho pražském bytě. Zn. gramofon funguje!
Pábitel Bohumil Hrabal. Přednáška o Hrabalových příbězích, životě, milované Libni a nejmilovanějších nálevnách a restaurantech. Pořad zároveň mapuje Hrabalova oblíbená místa v Libni a představuje umělecké skupiny i jednotlivce, kteří si zde vytvářeli své vlastní město ve městě (Vladimír Boudník, Libenští psychici, Skupina 42 a Egon Bondy).

Pro žáky druhého stupně ZŠ a SŠ.

Pro objednání pořadu kontaktujte programovou pracovnici Terezu Arndt, e-mail: arndt@pamatnik-np.cz