Doteky světové literatury s Danielle Dussault

29/7/2019

Doteky světové literatury s Danielle Dussault

Další z literárního cyklu autorských čtení zahraničních spisovatelů se uskuteční 29. července v 18 hodin v Malé vile PNP, Pelléova 20/70.

Autorka z kanadského Québecu, Danielle Dussault, se věnuje psaní a hře na klavír, skládá šansony a komponuje hudbu. Publikuje příběhy, romány a povídky. V roce 2013 navrhla 3D platformu propojující digitální umění a psaní s cílem vytvořit stimulující kulturní prostor pro mladé lidi.

V roce 2019 získala stipendium Jean-Pierre-Guay – Caisse de la Culture a získala několik literárních ocenění. Danielle vede v Québecu workshopy tvůrčího psaní na středních školách formou twinningu (založený na oboustranné spolupráci a předávání zkušeností).

Uvádí Eva Voldřichová-Beránková, z francouzštiny tlumočí Zuzana Šťastná.
Aktuální informace naleznete na facebooku události

Pravidelný cyklus pořadů s názvem Doteky světové literatury, který pořádá projekt Praha, město literatury ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví, každé dva měsíce představí zahraničního rezidenta – spisovatele či překladatele – a jeho dílo. Termín a informace o pořadu naleznete v Kalendáři
Více informací o rezidenčním programu a rezidentech naleznete na webu: https://www.prahamestoliteratury.cz/cz/aktivity/rezidencni-pobyty/