Doteky světové literatury s Justinem MacGregorem

11/12/2019

Doteky světové literatury s Justinem MacGregorem

Další večer z cyklu Doteky světové literatury v Praze přivítá britského dramatika a scénáristu Justina MacGregora. V rámci rezidenčního pobytu zde pracuje na divadelní hře Vaclav’s Prague Spring Blues.

11. prosince 2019 v 18.00 | Malá vila PNP, Pelléova 70/20, Praha 6

Justin MacGregor se narodil v Londýně rodičům ze Skotska a Walesu, kteří se potkali jako herci Královské shakespearovské společnosti. Je oceňovaným tvůrcem filmů a divadelních her. V současnosti působí jako asistující profesor scenáristiky na Trinity College v Dublinu. Jeho hry se dočkaly uznání kritiků na místech jako The Lowry v Manchesteru, Lost Theatre v Londýně a Smock Alley v Dublinu.

Jeho otec byl členem Královské shakespearovské společnosti, která v roce 1964 odehrála v Praze Krále Leara s Paulem Scofieldem v hlavní roli, kdy se členové souboru potkali s Václavem Havlem. Právě v té době byla uváděna jeho první hra Zahradní slavnost. Během několika následujících dnů Havel prováděl divadelní společnost pražskými ilegálními jazzovými kluby, při tom se vyhýbali tajné policii a hovořili společně o umění a vysoké ceně svobody.

Setkání s autorem uvádí britský spisovatel a komentátor žijící v Praze David Vaughan. Tlumočeno z angličtiny do češtiny. 
Aktuální informace najdete na facebooku události

 

Pravidelný cyklus pořadů s názvem Doteky světové literatury, který pořádá projekt Praha, město literatury ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví, každé dva měsíce představí zahraničního rezidenta – spisovatele či překladatele – a jeho dílo. Termín a informace o pořadu naleznete v Kalendáři

Více informací o rezidenčním programu a rezidentech naleznete na webu: https://www.prahamestoliteratury.cz/cz/aktivity/rezidencni-pobyty/