Vernisáž výstavy Z hvězdy kruh + předání cen soutěže o nejkrásnější české knihy

15/7/2020
Letohrádek Hvězda, Obora Hvězda, Praha 6

18.00
vstup volný

Vernisáž výstavy Z hvězdy kruh + předání cen soutěže o nejkrásnější české knihy

Památník národního písemnictví zve na vernisáž výstavy Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska a na slavnostní předání cen v soutěži o Nejkrásnější české knihy roku 2019.

15. července od 18 hodin v letohrádku Hvězda | Praha 6 – Liboc 

U příležitosti předání cen vítězům vychází katalog Nejkrásnější české knihy roku 2019 v grafické úpravě Martina Odehnala & Štěpána Malovce. Večer moderuje herec Jiří Kniha.

Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska je mezinárodní výstava u příležitosti 55. výročí soutěže o Nejkrásnější české knihy roku. S knihou pracuje jako s objektem krásy, kvalitním řemeslným a výtvarným počinem, a nabízí možnost mezinárodního srovnání dvou ročníků vítězných knih (2018 a 2019). Prostřednictvím pěti výtvarných děl od Jana Hendrycha, Krištofa Kintery, Petry Peškové, Michala Pustějovského a Jindřicha Zeithammla zároveň tematizuje moment soudu, složitost rozhodování a nebezpečí kultu. Z hvězdy kruh je hrou krásy, soudu a pochybnosti, přehlídkou krásných knih a výstavou současného umění zároveň.

Záštitu nad výstavou převzali ministr kultury ČR Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Partnery soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2019 jsou Canon, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy, Česká centra, Artmap, Radio 1, Czechdesign, Font, Musoft, Artikl, Tvar a Dějiny a současnost.