Karantéňan II. Udatný objevuje ex libris

do 23/4/2021

Karantéňan II. Udatný objevuje ex libris

VÝSLEDKY VÝZVY #objevexlibris #vyryjznacku

Karantéňan II. Udatný pokračuje v autorské tvorbě. Tentokrát spojil síly s projektem EX LIBRIS a zaměřil se na tvorbu této originální knižní značky. Co je to vlastně ex libris? Malá značka (něco jako razítko) se jménem majitele nebo obrázkem, která se dříve vkládala do knihy.
Proč? Aby bylo jasné, komu kniha vlastně patří.

Že pořád nevíte, co to ex libris vlastně je? Karantéňan vás společně se svými pomocníky provede tvorbou ex libris od A do Z! V pořadí druhé video Karantéňan II. Udatný objevuje ex libris provází historií ex libris a zároveň funguje jako audiovizuální návod, jak si vlastní knižní značku vyrobit.

S pomocí kurátorky sbírky ex libris Barbory Vláškové a výtvarníků Barbory Bieylonovič a Martina Mulače, kteří za svou tvorbu získali ocenění v Trienále českého ex libris 2020, Karantéňan představuje a oživuje téměř zapomenutý fenomén knižní značky a prostřednictvím výzvy #objevexlibris #vyryjznacku motivuje k vlastní tvorbě!

Jak se zapojit do výzvy #objevexlibris #vyryjznacku?

  • podívejte se na video a seznamte se s historií knižní značky
  • podle návodu si vytvořte vlastní ex libris
  • označkujte si knížku, sešit nebo třeba obrázek
  • vyfoťte  svou práci a fotku nám pošlete na karantenan@pamatnik-np.cz

Své příspěvky můžete posílat až do 6. dubna 2021. Vítěze vyhlásíme a odměníme 23. dubna 2021 na Den knihy!
Do knižní výzvy se můžou zapojit jednotlivci, skupinky i školní kolektivy.

LETÁK ke knižní výzvě KE STAŽENÍ

Karantéňan zastupuje lektorské programy Památníku národního písemnictví, které z důvodu karanténních opatření není možné realizovat. Postava Karantéňana jako superhrdiny odkazuje v tomtéž smyslu na hrdiny dneška –⁠ hrdinství v atmosféře koronaviru překračuje hranice fikce a děti se s ním setkávají i v běžném životě. Mohou se tak inspirovat hrdinskými činy obyčejných lidí nebo těmto hrdinům věnovat svůj příběh.

Sledujte Karantéňana na Youtube, Instagramu a Facebooku
 

  •  
  •  
  •  
  •