Nominace

2020

 

NOMINOVANÍ V SOUTĚŽI NČKR 2020

Odborná literatura
BUM! 75x CHAMPAGNE (Galerie Gema)
CIHLA – Velké téma v malém (Gaudeamus Univerzita Hradec Králové)
Clara (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Chrám umění Rudolfinum (Česká filharmonie ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Národním technickým muzeem)
Milk and Honey (Akademie výtvarných umění v Praze v koedici s nakladatelstvím wo-men)
Umění a evoluce / Art and Evolution (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Výstava jako médium (Akademie výtvarných umění v Praze)
Žižkovská věž (Jonathan Livingston a Výzkumné centrum průmyslového dědictví FA ČVUT)

Krásná literatura
Dánský rytíř (Baobab)
Děvčata první republiky (wo-men)
Doma v Nebrasce (Take Take Take)
Nikoho nečekám / Tynošita (Větrné mlýny)
Překročit hranice / Grenzen überschreiten (Činoherní studio města Ústí nad Labem)
Růže z Jericha (Nakladatelství Paseka)
Salty Mascara (Akademie výtvarných umění v Praze)
„Vedle mne jste všichni jenom básníci“ (Revolver Revue)

Literatura pro děti a mládež
Apolenka z modrotisku (Galerie výtvarného umění v Hodoníně)
Jak namalovat vejce (Moravská galerie v Brně)
Jířa (Lucie Lučanská)
Nad večerní černí (Michal Štěpánek / Lux)
Předpovídej počasí (Nakladatelství Paseka)
Rufus zálesák (Baobab)
Safíroví ledňáčci a Glutaman (Baobab)
Slunečnice aneb Rukověť malého zahradníka (Baobab)

Učebnice a další didaktické pomůcky
Město pro každého (LABYRINT / RAKETA)
Typokniha (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Vyjmenovaná slova (Didactive Plus)

Knihy o výtvarném umění
Andi Schmied, Private Views: A High-Rise Panorama of Manhattan (VI PER Gallery)
Codex Aigas. We Came in Peace for All Mankind (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Gustav Aulehla (PositiF)
Kruh, Texty o architektuře 2015–2018 (Kruh)
Pracoval jsem mnoho II. – soupis výtvarného díla Josefa Čapka (Nadační fond 8smička)
Příběh laku (Nakladatelství VUTIUM Vysokého učení technického v Brně)
Spectrum (BiggBoss)
Staří mistři ve Schwarzenberském paláci (Národní galerie v Praze)

Katalogy
Bylo nebylo nebylo bylo: sklo (Nadační fond 8smička)
Jan Kubíček (Galerie Miroslava Kubíka)
Michaël Borremans The Duck (Galerie Rudolfinum)
Móda v modré (Uměleckoprůmyslové museum v Praze)
Nejedna rodina: Jirousovi, Padrtovi, Ságlovi (Nadační fond 8smička)
Obrazy konců dějin (Uměleckoprůmyslové museum v Praze, Biggboss)
Sudek a sochy (Artefactum – Ústav dějin umění Akademie věd České republiky)

Bibliofilie a autorské práce
Centones (Akademie výtvarných umění v Praze)
djav azodnem (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Svatý František z Assisi – Chvála stvoření (Václav Havlůj)
Jan Tschichold: Význam tradice pro typografii (Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Kam oči, tam hlava (Nakladatelství Akademie múzických umění v Praze)
Kdesi v Tennessee (Take Take Take)
UNPLUGGED (Galerie Rudolfinum)

Studentské práce
Fragile, handle with care (Eliška Lomičová, Pedagogická fakulta Masarykovy univerzity v Brně)
Goeido & Kotoshogiku (Karla Gondeková, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Chazarský slovník (Darjan Hardi, Vysoká škola uměleckoprůmyslová v Praze)
Kuchařka, herbář a receptář ze španělských cest (Valerie Kamererová, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem)
Nezvaná (Marcela Kuntová, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem)
O tom tady nemluvíme (Pavla Nečásková, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem)
Past (Hana Šarochová, Vyšší odborná škola grafická, Hellichova)
Spiritus Noctis (Judita Košťáková, Fakulta umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem)
Tam a zpět (Martin Kelbl, Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni)
Typografická pravidla sazby pro český jazyk (Kristýna Jenčová, Scholastika)
Ženský (Zuzana Vanišová, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně)