Karantéňan III. Nejkrásnější a soutěž Nejkrásnější české knihy roku

29/6/2021 – 26/9/2021

Karantéňan III. Nejkrásnější a soutěž Nejkrásnější české knihy roku

Výsledky výzvy #japorotcem #mojenejkniha

Online projekt Karantéňan vyhlašuje třetí a poslední výzvu na prázdniny!

Karantéňan III. Nejkrásnější odhaluje tajemství soutěže o Nejkrásnější české knihy roku. Spolu s tajemnicí soutěže v novém videu pátrá po tom, jak se knižní krása hodnotí, a kdo vlastně nejkrásnější knihy vybírá.  

Máte grafické, polygrafické nebo spíše ilustrátorské oko? Karantéňan vám ukáže, jak se stát porotcem aneb třetí prázdninová výzva  je tu! 

Jak se zapojit do výzvy #japorotcem #mojenejkniha? 

  • vyberte si tu nejkrásnější knihu ze své knihovničky
  • zkuste na ni napsat recenzi, navrhnout plakát, ilustraci nebo s ní natočit krátké video
  • vyplňte přihlášku a spolu s představením nej knihy ji do 26. září pošlete na email karantenan@pamatnik-np.cz

30. září vylosujeme 3 dětské porotce, které také oceníme! Všechna zaslaná představení nejkrásnějších knih navíc zveřejníme v galerii na sociálních sítích a webu. 

PŘIHLÁŠKA
LETÁK ke stažení

Vyplněním a odesláním přihlášky souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů PNP pro účely administrativní přípravy, propagace a organizačního zajištění výzvy Karantéňan III. Nejkrásnější.   

Karantéňan zastupuje lektorské programy Památníku národního písemnictví, které z důvodu karanténních opatření není možné realizovat. Postava Karantéňana jako superhrdiny odkazuje v tomtéž smyslu na hrdiny dneška –⁠ hrdinství v atmosféře koronaviru překračuje hranice fikce a děti se s ním setkávají i v běžném životě. Mohou se tak inspirovat hrdinskými činy obyčejných lidí nebo těmto hrdinům věnovat svůj příběh.

Sledujte Karantéňana na YoutubeInstagramu a Facebooku