1. 7. 2021

Katalog SETINY a reprint Job-boj nově k prodeji

U příležitosti výstavy ke 100. výročí narození autorky a překladatelky Bohumily Grögerové vychází kromě katalogu SETINY také reprint nejznámější sbírky experimentální a konkrétní poezie Grögerové a Hiršala Job-boj.

Ve katalogu k výstavě najdete osobně laděné vyznání kurátorky Hany Novákové, která s autorkou čtyři roky natáčela její filmový portrét, v textu nazvaném Pokušení jazyka se Ladislav Šerý věnuje problematice různých přístupů k fenoménu řeči a Pavel Novotný se zabývá fonickými básněmi a rozhlasovými hrami Bohumily Grögerové a Josefa Hiršala, jež představují polozapomenutou kapitolu jejich tvorby. Velkou část katalogu tvoří obrazová příloha fotografií a vlastních rukopisů Bohumily Grögerové, uložených v Literárním archivu PNP.

Reprint proslulé sbírky konkrétní a experimentální poezie Josefa Hiršala a Bohumily Grögerové představuje jeden z prvních pokusů prozkoumat možnosti experimentální poezie v českém kulturním kontextu. Kniha vyšla v jediném vydání v roce 1968 a dlouhou dobu byla prakticky nedostupná. 

Obě publikace jsou k dostání na pokladně letohrádku Hvězda, kde probíhá výstava SETINY ve spolupráci s A2 kulturní čtrnáctideník, a na e-shopu PNP.

 

antispam