11. 11. 2022

Nabídka pro školy

Po předchozí domluvě je možná ve všední dny v 9–15 hodin návštěva zámečku, zahrady a prohlídka aktuálních výstav. Pro žáky vyšších tříd druhého stupně ZŠ, SŠ, gymnaziální a vysokoškolské studenty také promítání poutavého dokumentu Petrkov 13, který vznikl pro Památník národního písemnictví. Uvítáme rádi školní výlety a výpravy skautských, turistických nebo cyklistických oddílů.

Také po předchozí domluvě je ve čtvrtek a pátek možné pro návštěvníky jakéhokoli věku od předškoláků až po dospělé připravit výtvarné ateliéry se zaměřením na poznání petrkovského prostoru.

Pro francouzsky hovořící studenty jsou výstavy v česko-francouzské verzi. Je možné i cizojazyčné provázení (po předchozí domluvě).

Zámeček Petrkov je možné navštívit díky vlakovému spojení z Havlíčkova Brodu, nachází se i na naučné turistické stezce z Havlíčkova Brodu (6 kilometrů) a v obci zastavuje několik autobusových linek. Pro školní autobusy je možnost zaparkování v místě.

Návštěvu, prosím, domlouvejte s nejméně týdenním předstihem se správcem zámečku Petrkov Bc. Hausvaterem, hausvater@pamatnik-np.cz nebo s vedoucí dr. Tučkovou, petrkov@pamatnik-np.cz

Zámeček Petrkov
Česko-francouzské kulturní centrum

antispam