Příležitostné publikace a průvodce

Zuzana Kobrlová, Ivan P. Muchka, Tereza Riedlbauchová: Já Hvězda. Průvodce renesanční perlou střední Evropy / I, Star. A Guide to a Renaissance Pearl of Central Europe / Ich, der Stern. Ein Leitfaden durch eine Perle der Renaissance in Mitteleuropa (ed. Zuzana Kobrlová, PNP, 2014)
Průvodce letohrádkem Hvězda se věnuje historii této stavby od jejího založení Ferdinandem II. Tyrolským do současnosti, její štukové výzdobě a jejímu ztvárnění v české beletrii, a to v češtině, angličtině a němčině.
Cena 150 Kč

Růžena Hamanová: Památník národního písemnictví 1953–2013 (PNP, 2013)
Publikace věnovaná 60. výročí založení instituce je postavena zejména na bohaté obrazové příloze a zahrnuje stručný přehled dějin instituce, a to v češtině, angličtině a němčině.
Rozebráno

3x2 Praha – Madrid – Řím (úvodní studie Juan Antonio Sánchez, eds. Alena Petruželková a Vratislav Färber, PNP, 2009)
Trojjazyčná básnická antologie z tvorby Kateřiny Rudčenkové, Zbyňka Hejdy, Julie Ucedy, Vicenta Valera, Patrizie Cavalliové a Edoarda Sanguinetiho byla vydána u příležitosti předsednictví ČR v Radě EU.
Rozebráno

K Fenoménu Jaroslav Foglar (eds. R. Hamanová a D. Lábusová, PNP, 2007)
Sborník příspěvků ze stejnojmenné konference pořádané PNP ke 100. výročí narození autora dne 17. září 2007.
Cena 180 Kč

Rudolf Pannwitz / Otokar Fischer / Pavel Eisner. Korespondence (ed. Marie-Odile Thirouin-Déverchère, překl. Naděžda Macurová, PNP, 2002)
Korespondence mezi R. Pannwitzem a O. Fischerem, mezi R. Pannwitzem a P. Eisnerem vyšla s finanční pomocí Německé Schillerovy společnosti při Schillerově národním muzeu – Německém literárním archivu v Marbachu nad Neckarem, tam byl také vydán její německý originál.
Rozebráno