22. 4. 2021

Vizuální identita pro Muzeum literatury od studia 20YY Designers získala ocenění Czech Grand Design

Přímý přenos na ČT art odhalil vítěze Cen Czech Grand Design za rok 2020. Cenu za grafický design si odneslo studio 20YY Designers (Petr Bosák, Robert Jansa, Filip Kopecký a Adam Macháček) za novou vizuální identitu pro Muzeum literatury. Vítězný návrh představuje silný a hravý koncept vizuální identity, jehož podstatou je nápadité využití autentických materiálů z archivů instituce a jejich propojení s jazykem dnešní komunikace.

Vzhledem k trvajícím opatřením proti pandemii koronaviru proběhlo vyhlášení pouze na televizních obrazovkách a přímý přenos byl prokládán dokumentárním filmem o českém designu v režii Tomáše Luňáka. Za 20YY Designers ocenění virtuálně převzal Adam Macháček.

Práce všech finalistů představuje výstava Best of: 2020 ve veřejném prostranství pražské Kampy až do 10. května 2021. Kompletní shrnutí všech výsledků je uvedeno v tomto článku. Muzeum literatury, budoucí sídlo Památníku národního písemnictví v Petschkově vile v Praze-Bubenči, pro své návštěvníky připravuje rozsáhlou expozici v deseti sálech s téměř tisícovkou exponátů. Více informací na samostatné stránce projektu www.muzeumliteratury.cz. K nové identitě vyjde také samostatný manuál objasňující její koncept a budoucí využití.

antispam