Publikace

Z HVĚZDY KRUH / THE STAR CIRCLE + Památníček

Kolektiv autorů; grafický design Štěpán Malovec, Martin Odehnal

Z HVĚZDY KRUH / THE STAR CIRCLE + Památníček

Edice / typ:
Nakladatel: Památník národního písemnictví
Rok vydání: 2020
Vydání:
Počet stran:
Vazba:
Obrazová příloha: ano
Rozměr: mm
Jazyk: česky, anglicky
ISBN:
Cena: 300 Kč

Dvojbalení katalogu výstavy Z HVĚZDY KRUH nejkrásnějších knih Česka, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska a katalogu k soutěži Nejkrásnější české knihy roku 2019 graficky zpracovali Štěpán Malovec & Martin Odehnal.

Katalogy, které se doplňují jak vizuálně, tak i obsahově, přináší několik pohledů na soulad obsahu a formy a krásu knihy. Soutěžní katalog ve formě památníčku přináší ucelený přehled nominovaných a vítězů v 55. ročníku souteže o nejlepší knižní design roku, výstavní katalog pak navazuje na komparaci českého designu vystavovanými knihami dalších zastoupených zemí – Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska.

Publikace kromě fotografií vítězných knih pěti zemí obsahují texty Elišky Boumové, Zdeňka Freislebena, Lukáše Prokopa, Kláry Voskovcové, komentáře porotců a rozhovory se zahraničními organizátory soutěží o nejkrásnější knihy (polské Najpiękniejsze Książki Roku, německé Die Schönsten Deutschen Bücher, švýcarské Les plus beaux livres suisses de l‘année a Najkrajšie knihy Slovenska).