31. 8. 2021

Zprávy nejen z Letního Petrkova

Milí přátelé a příznivci Petrkova,

díky vašemu zájmu o umělecký odkaz rodiny Reynkových a o zámeček jsme si mohli v letošním létě užít mnoho krásných společných chvil na zahradě a v domě, na koncertech, čteních, výstavách, ateliéru s dětmi. Děkujeme také za možnost v osobních rozhovorech vyslechnout vaše vyprávění o přátelství a o tématech, která se se pro vás k Petrkovu vážou.

Všem, kdo jste přišli a přicházíte, velice děkujeme a těšíme se, že se budete do domu a zahrady vracet… Také pro ty, kteří letní setkání ještě nestihli navštívit, nás čeká v pátek 3. září Letní Petrkov s přednáškou o Marii Noël i s krásným koncertem, a hned v sobotu 4. září bude zámeček otevřen celé dopoledne 8–12 hodin, tentokrát pro turisty a „poutníky“ po stezce Bohuslava Reynka – a samozřejmě pro všechny návštěvníky.

I díky vašemu zájmu se potvrdilo, jak je důležité, abychom Petrkov již v čase oprav zpřístupňovali, a tak budeme i na podzim a v zimě s našimi setkáními pokračovat. Alespoň jednou za měsíc se bude konat divadelní představení, výstava, koncert nebo přednáška, tentokrát již v patře domu, kde bude dle počasí zajištěno vytápění.

Již nyní se těšíme na všechny, kdo si budou chtít v Petrkově připomenout památku Bohuslava Reynka v den výročí 50 let od jeho smrti, v úterý 28. září. Dům i zahrada budou přístupné pro návštěvníky, kteří chtějí v místě sami rozjímat, v odpoledních hodinách připravujeme také koncert klasické hudby.

Dále se na vás budeme těšit v čase knižního veletrhu v Havlíčkově Brodě – Petrkov bude otevřen, i zde se s Vámi rádi nad knižními publikace a doprovodným programem setkáme.

Čekají nás také nové výstavy a Advent v Petrkově…

Všechny informace o dalším programu budou postupně na stránkách Památníku národního písemnictví. Je možné se domlouvat i na skupinových návštěvách, pokud to práce na opravách v areálu zámečku aktuálně dovolí.

Ještě jednou děkujeme a srdečně vás zveme, abyste se do Petrkova vždy znovu vraceli – jen tak má naše práce svůj smysl! Děkujeme také všem umělcům a těm, kdo nám nezištně a ochotně s přípravami letních setkání pomáhali! Zachovejte nám svou přízeň a těšíme se na shledanou v Petrkově

Lucie Tučková / Památník národního písemnictví

 

français

antispam